Skip to content Skip to footer

Şirket Profilimiz

1974
Kuruluş

1974 Yılında İstanbul’da kurulan OPAŞ, o tarihten bu yana istikrarlı gelişim çizgisini sürdürerek günümüz Türk otomotiv yan sanayi şirketlerden biri haline gelmiştir.

1982
DODUCO KG DR. E. Dürrwachter

1982 yılında Alman DODUCO KG DR. E. Dürrwachter firmasından lisans (know how) alarak üretimine devam eden OPAŞ bu yolla, dünya pazarlarının da en önemli ateşleme sistemi üreticisi konumuna gelmiştir.

1996
BERU A.G. ile BorgWarner birleşmeleri

1996 yılına kadar karşılıklı güven ortamı ile süren bu ilişki sonunda Almanya daki komple tesis üretimin aktarılması antlaşması ile OPAŞ tarafından satın alınmış ve tesis Türkiye'ye getirilmiş ,daha sonra Doduco firması yine Almanya'nın önemli firmalarından BERU A.G tarafından satın alınması sonucu OPAŞ , aynı anlaşmanın devam etmesi neticesinde OPAŞ , BERU A.G.'nin uzun süre tedarikçisi olmuştur. Daha sonra BERU A.G. ile BorgWarner birleşmeleri sonucu OPAŞ aynı şartlar ile BERU GmbH 'nin tedarikçisi olmuştur.

2013
Federal Mogul Aftermarket GmbH

2013 yılından itibaren Federal Mogul Aftermarket GmbH’nin tedarikçisi olarak devam etmektedir. Yönetim felsefi olarak ilk günden bu yana kaliteden ödün vermeyen yapısının sonucu Bureau Veritas tarafından ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi ile sertifikalandırılan şirketimiz özellikle Toplam Kalite Yönetimi konusundaki planlı çalışmalarını sürdürmektedir.

Yapılan diğer bir antlaşma ile OPAŞ, AMERİKAN S.M.P (Standart Motor Products Europe Limited)’a ait İngiliz INTERMOTOR firmasının da tedarikçisi olmuştur.

OPAŞ yurtiçindeki ve yurtdışındaki satış ağını geliştirerek; iç ve dış pazardaki talepleri zamanında karşılayabilecek yeni bir pazarlama ve satış organizasyonu geliştirmiştir. Türkiye pazarında bölgeleri ayrılmış çeşitli bayilik sistemi ile pazarlama ve satışını başarıyla sürdürmektedir. Yurtdışına ihracat yaptığı belli başlı ülkeler İNGİLTERE, ALMANYA, İTALYA, ROMANYA, GÜNEY AMERİKA ÜLKELERİ (ARJANTİN, ŞİLİ, BREZİLYA ve diğerleri) RUSYA, İRAN, MISIR, LÜBNAN, CEZAYİR, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ, SURİYE, ÜRDÜN, IRAK VE KUZEY AFRİKA ÜLKELERİ ’dir.

OPAŞ Türk otomotiv yan sanayisine girdiği 1974 yılından bu yana sektörün önde gelen firmalarından biri olmuştur. Bu özelliğini bugünde geliştirerek koruyan OPAŞ, yarınlarda da bu güçlü konumuyla etkili olmaya devam edecektir.

Kurumsal

Misyonumuz

Otomotiv sektörüne değeri yüksek çözümler sunmak

Vizyonumuz

Sektörün ihtiyaç ve beklentilerini kaliteli ve rekabetçi fiyatlar sunan , teknolojiyi takip eden bir firma olarak tanınmak

Stratejimiz

Uluslararası kalite standartları ile aftermarket ve OES ‘e kalitede ürünler sunma

Hedefimiz

Otomotiv sektörüne kaliteli ürünler üreterek ve tedarik ederek şirket, marka değerlerini ve pazar payını artırmak

Politikalarımız

Belgelerimiz

tr_TRTürkçe